Intīmo muskuļu trenēšana ir modes lieta vai gadsimtiem senas zināšanas.

August 1, 2017

 

Intīmo muskuļu jeb iegurņa pamatnes muskulatūras nozīmi sievietes daudzās kultūrās ir zinājušas un sapratušas jau gadsimtiem ilgi.  Austrumu kultūrā šī muskulatūra ir pielīdzināma sievietes lielākajai ķermeniskajai bagātībai, pateicoties kurai viņa var plaukt savā patiesajā sievišķībā. Par šo muskuļu nozīmi runā gan Tantra, gan Austrumu deju gadu tūkstošiem senā vēsture, gan dažādi medicīnas avoti. Ne velti arī Arnolds Kēgels 18 gadus savā dzīvē veltīja šīs muskulatūras lomas izpētei sievietes veselībā. Šīs muskulatūras spēks visos minētajos kanālos ir gan sievietes veselības, gan sievišķības, gan seksualitātes galvenais balsts un pamatu pamats.

Droši vien gandrīz katra sieviete ir dzirdējusi, kas ir vēderdejas. Diemžēl līdz mūsdienām tās ir modernizējušās un transformējušās kā sievietes veselību veicinošs brīvā laika pavadīšanas, izklaides un pašapliecināšanās veids. Šī deja ir “izdzīvojusi”, bet tās patiesā filozofija un sakrālā būtība jau vairāk kā 10 000 gadus slēpjas tieši sievietes iegurnī. Jēdzienu “Austrumu deja” (belly dance, oriental dance, middle eastern dance, arabian dance, danse du ventre, raks-sharky), latviski bieži mēdz vulgarizēt kā “vēderdeju”, kas ir tiešs tulkojums no krievu valodas – “tanec života”. Život - senkrievu valodā nozīmē “dzīvība, dzīve”. Tātad – “dzīvības deja”. Tās pamatā ir daudz dažādas erotiska rakstura gurnu kustības, kas sievietei palīdz nonākt kontekstā pašai ar savu seksualitāti. Deja izkustina iegurņa pamatnes muskulatūru, tādējādi to maigi masējot, tonizējot  un arī apasiņojot. Labi apasiņots sievietes iegurnis ir atslēga daudzām veselības problēmām. Šī muskulatūra ikdienā netiek noslogota un tai ir vajadzīgas specifiskas zināšanas. No enerģētiskā viedokļa, šīs kustības spēj pacelt un atraisīt sievietes seksuālo enerģiju, jo zem nabas atrodas Svadhistana čakra, kas atbild par seksualitāti. Šai dejai ir milzīgs uzbudinošs spēks un tikpat milzīgs iespaids uz sievietes hormonālo līdzsvaru, veselību un sievišķību. Šī deja ir bijusi auglības rituāls, lai sagatavotu sievieti auglībai un dzemdībām un arī veids, kā izvēlēties savu partneri.

Arī Tantra par šo muskulatūras nozīmi runā ļoti daudz. Iegurņa pamatnes muskulatūra tieši tāpat tiek uzskatīta par seksualitātes un veselības pamatu. Sievietei ir tikai jāzin, kā šo muskulatūru trenēt un kā to izmantot seksuālajās attiecībās.

Šobrīd ir tik ļoti moderni sievietēm dzīties pēc dažādām sievišķības teorijām un iedomātajām laimes formulām, kas, ja vien mainīsimies, sola patieso dzīvi visā krāšņumā. Taču meklējot jaunas iespējas, der atcerēties, ka bieži vien viss jaunais var būt labi aizmirsts vecais. Iegurņa pamatnes muskulatūras nodarbību mērķis ir atvērt sievietēm reiz aizvērtās durvis pašām savā ķermenī. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nesenie raksti

December 7, 2018

November 20, 2018

September 21, 2018

Please reload

Seko mums
  • Facebook Basic Square