top of page

Vai iegurņa pamatnes muskulatūras spēks mainās atkarībā no cikla dienas

Sievietes man bieži ir uzdevušas jautājumu, vai tā var būt, ka iegurņa pamatnes muskulatūras spēks mainās atkarībā no cikla dienas. Iespējams vairāk to izjūt sievietes, kuras iegurņa pamatnes muskulatūras treniņiem izmanto digitālos trenažierus, kur vizuāli var redzēt muskulatūras darbību speciālā aplikācijā.

Iegurņa pamatnes muskulatūras spēks tiešām ir ļoti atkarīgs no cikla dienas un šīs izmaiņas regulē sievietēm tik nozīmīgais hormons estrogēns. Un šis fakts neattiecas tikai uz iegurņa pamatnes muskuļiem, bet visa ķermeņa skeleta muskulatūru kopumā.

 

Cikla sākumā (folikulārajā fāzē), kad menstruācijas sākas, estrogēna līmenis ir viszemākais un arī muskuļu spēks ir visvājākais (sk. attēlā). Sieviete var izjust gan motivācijas trūkumu vingrot, gan nespēku, gan izmainītas sajūtas par  šīs muskulatūras darbību. Bet tas nenozīmē, ka muskuļi “nedarbojas” vispār. Tie vienkārši darbojas vājāk.

 

Šajā pašā fāzē pēc mēnešreizēm estrogēna līmenis ar katru dienu sāk pieaugt līdz ovulācijas laikā sasniedz savu augstāko līmeni. Pateicoties šim kāpumam, sieviete ar katru dienu sāk justies seksuāli pievilcīgāka, aktīvāka un veselīgāka. Libido palielinās kopā ar estrogēnu, savu augstāko līmeni sasniedzot cikla vidū, kad notiek ovulācija. Tieši tas pats notiek ar muskuļu spēku. Estrogēnu savā ziņā var nodēvēt par aktīvo hormonu, kas dod enerģiju, ātru metabolismu, ātru reakciju, ātru uzbudinājumu, lielāku spēku. Attiecīgi muskulatūra šīm estrogēna izmaiņām strauji reaģē līdzi un šajā laikā tā ir visspēcīgākā!

 

Sākoties luteīnai fāzei no cikla 14 dienas, savu uzvaras gājienu uz augšu strauji uzsāk otrs ne mazāk būtiskais hormons progesterons, savukārt estrogēna līmenis atkal lēnām samazinās līdz cikla beigām. Tātad šajā laikā muskulatūras spēks atkal lēnām samazinās!

 


Iegurņa pamatnes muskulatūras spēks cikla laikā

Rezumējot šo visu skaisto periodiskumu sievietes ķermenī, var teikt, ka visspēcīgāk iegurņa pamatnes muskulatūras kontrakcijas var sajust cikla vidū no aptuveni 8-21 cikla dienai ar visspēcīgākajām izjūtām tieši ovulācijas laikā, kad sieviete savā ķermenī visvairāk spēj sajusties kā karaliene!


Uzliec kroni galvā un pamēģini :)

Mīlestībā,

Zane

Commenti


Nesenie raksti

Par sievietes intīmo veselību arī šeit:

  • Facebook Basic Square
bottom of page