top of page
Pecdzemdibu rehabilitacija.jpg

Pēcdzemdību rehabilitācija

Grūtniecība, neatkarīgi no tā, cik sen tā ir bijusi, sievietes ķermenim ir skaistākais un vienlīdz arī grūtākais pārbaudījums. Sieviete kļūst ne tikai kā jauna sieviete mātes lomā, bet arī kā jauna sieviete savā ķermenī, jo visu grūtniecības periodu, dzemdību laikā un pēc tām ķermenis piedzīvo neskaitāmas izmaiņas. Lai cik fiziski aktīva sieviete ir bijusi pirms grūtniecības un grūtniecības laikā, ķermenim tā tomēr ir bijusi milzīga slodze. Un bieži vien pēc skaistā notikuma sieviete pati savā ķermenī jūtas kā pilnīga svešiniece, jo daudz kas nav vairs tā, kā bijis agrāk. Un rodas neskaitāmi „kāpēc?” un neskaitāmi „ko darīt?” Visbiežāk šie jautājumi skar delikātas iegurņa un vēdera izmaiņas.

Tāpēc korekta pēcdzemdību rehabilitācija sevī ietver ne tikai ginekologa vizīti, bet arī iegurņa stāvokļa, iegurņa pamatnes muskulatūras novērtējumu un diastāzes pārbaudi. Visbiežāk sievietes ķermenis nav gatavs tām fiziskajām aktivitātēm, kurām ir gatavs sievietes prāts. Un tas uzliek sievietes iegurnim nākamo smago pārbaudījumu. 

Ja esi dzemdējusi bērniņu un saskaries ar kādu no šīm zemāk minētajām problēmām, noteikti meklē zinošu speciālistu, lai tās risinātu, saudzē savu ķermeni un nodarbojies tikai ar tām fiziskajām aktivitātēm, kuras rekomendējis speciālists:

 • muguras sāpes;

 • diastāze (neizprotama sprauga vēderā starp muskuļiem vai sajūta, ka vēders visu laiku ir kā grūtniecei);

 • urīna nesaturēšana;

 • hemoroīdi;

 • sāpes iegurnī;

 • fēču nesaturēšana;

 • maksts sausums;

 • sāpes dzimumakta laikā;

 • nevēlēšanās mīlēties;

 • baudas trūkums;

 • dzemdes, urīnpūšļa, maksts noslīdējumi.

 

Esmu izstrādājusi īpašu 6 nedēļu programmu sievietēm pēc dzemdībām, ar kuras palīdzību iespējams palīdzēt ķermenim atgūt spēku, novērst intīmas iegurņa disfunkcijas un atgriezt vēderam korektu formu. Programmas laikā Tu no jauna iepazīsi un sajutīsi ne tikai savu iegurni, bet visu ķermeni.

Atsauksmes

Konsultācijā iegūsi:

Izpratni par savu ķermeni

Mēs izrunāsim visu, kas Tevi sāpina vai traucē. Tev būs iespēja man pajautāt visu, kas interesē. Un pirms praktiskas darbības es vienkārši un uzskatāmi pastāstīšu kā darbojas ķermenis pēc dzemdībām, un kā tam atgriezt spēku, novēršot simptomus.

Atbalstu 

Katrai sievietei cenšos iedot labāko no savām zināšanām un pieredzes. Taču apņēmībai ir jābūt pašas. Ja esi gatava uzņemties atbildību par savu ķermeni, būšu atbalsts līdz mērķa sasniegšanai.

Izmeklēšanu un specifiski izstrādātu vingrojumu plānu

Es novērtēšu Tavu iegurņa, vēdera un ķermeņa kopējo stāvokli. Un izejot no vērtējuma sastādīšu rehabilitācijas plānu un vingrojumu programmu, ko varēsi tālāk pildīt arī pastāvīgi. Programmas pamatu apgūsim kopā. Tā būs klīniski pierādīta programma, balstīta uz pētījumiem, manu pieredzi un zināšanām, un Tava ķermeņa vajadzībām. 

Veselu iegurni, skaistu vēderu un stipru ķermeni

Ja Tev būs apņēmība, Tev būs rezultāts! To es apsolu! Bez apņēmības nepieciešama arī mīlestība un cieņa pret savu ķermeni, jo tas ir paveicis grūtāko darbu sievietes dzīvē. Un arī to centīšos iemācīt.

Konsultācija

Pirmreizējas konsultācijas ilgums ir 1,5-2h. Samaksa 120eur, iekļaujot programmu. Konsultācijai nav nepieciešama specifiska sagatavošanās. Līdzi nepieciešamas ērtas sporta bikses, apņemšanās, veiktie izmeklējumi (ja tādi ir) un labs noskaņojums.
Ja Tev bērniņa dēļ nav iespējams tikt klātienē, konsultācija iespējama arī attālināti.
Saudzē, mīli un cieni savu ķermeni, jo tas ir devis Tev dārgāko, ko var radīt sieviete!

bottom of page