top of page

Pēcdzemdību jostas

Viedokļi par pēcdzemdību jostu nepieciešamība ir pretrunīga tēma dažādu speciālistu vidū. Kādai sievietei ārsts to liks nēsāt uzreiz pēc dzemdībām, kādai teiks gluži pretējo. Turklāt dažādi speciālisti par jostu nozīmīgumu var runāt no dažādiem skatu punktiem. Tāpēc šeit vairāk pastāstīšu par pēcdzemdību jostu veidiem un faktiem, ko no tās nevajag gaidīt.

Pēcdzemdību josta palīdz ķermeņa atbalstam pēcdzemdību periodā gan pēc dabīgām dzemdībām, gan ķeizara operācijas. Ja sieviete jūtas komfortablāk ar jostu, nevar neņemt vērā arī psiholoģisku faktoru, jo pašsajūta ietekmē garīgo veselību. Tāpēc jostas nozīmīgums savā ziņā nav atraujams no sievietes sajūtām. Taču reizēm sievietes šiem produktiem uzliek pārāk lielas un pilnīgi veltas cerības, un pēcdzemdību jostas nēsā pat tad, kad tas rada diskomfortu ķermenī vai tad, kad no tās gaida notievēšanas brīnumus.


Šo jostu nēsāšana pilnīgi noteikti nenozīmē:

  • vēdera muskulatūras attīstību;

  • vēdera samazināšanu;

  • diastāzes novēršanu;

  • svara zaudēšanu.

Jostu nēsāšana ne ilgāk par pirmo mēnesi pēc dzemdībām var nozīmēt:

  • dzīšanu;

  • ķermeņa atgūšanos;

  • komfortu;

  • atbalstu.


Jostas nēsāšanai ķermenim ir jādod atbalsta sajūta. Ja šī sajūta ir pilnīgi pretēja un ir ierobežojums brīvi pārvietoties vai brīvi elpot, turklāt josta tiek izmantota skaistuma nolūkos, tā ir lieka un nav jānēsā! Jostas nēsāšana nedrīkst radīt spiediena sajūtu, sāpes vai sasprindzinājumu.

Ar jostu vēdera muskulatūra netiek trenēta un tā pārstāj pildīt savu lomu ķermenī. Vēdera muskulatūra ar savu tonusu notur ķermeni pret gravitāti un ir neatņemama balsta sistēma gan vēderam, gan iegurnim. Apliekot jostu, šī funkcija muskuļiem tiek atņemta un uzlikta jostai. Tas nozīmē to, ka jostu noņemot, ja tā tiek lietota ilgstoši, muskulatūra būs vēl vājāka, kāda tā bija jostas uzlikšanas brīdī. Turklāt tā tiek palielināts spiediens iegurnī, kas uzliek iegurņa pamatnes muskuļiem un visiem reproduktīvajiem orgāniem nākamo pārbaudījumu pēc grūtniecības un dzemdībām. Es savā praksē ļoti bieži redzu sievietes, kas jostu nēsā vairākus mēnešus, jo tā vēders zem apģērba izskatās slaids. Taču tas pēcdzemdību rehabilitāciju sievietei padara daudz ilgāku.

Tāpēc, ja sāpju dēļ ir nepieciešamība jostu lietot, noteikti to nedari ilgāk par pirmo pēcdzemdību mēnesi!


Jostām ir dažādi veidi un arī to funkcijas ir dažādas.


Pēcdzemdību jostas

Iegurņa jostas

Apliekama ap gurniem. Vairāk piemērotas sievietēm, kuras jūt simfīzes vai iegurņa sāpes. Palīdz atbalstīt  iegurņa zonu un vēderu grūtniecības vai pēcdzemdību periodā.


Vēdera jostas

Josta, ko apliek ap vēderu. Ir viengabalainas jostas un ir ar dažādām atšķirīgām daļām. Šīs jostas ārsti īpaši iesaka pēc vēdera ķirurģiskām operācijām. Tās nesamazina svaru, neattīsta muskuļus un nenovērš diastāzi!


Kompresijas šorti

Pēc dzemdībām palīdz atbalstīt ķermeņa kodolu. Arī šādi šorti vai bikses nesamazina svaru, neattīsta vēdera muskulatūru un nenovērš diastāzi!


Saudzēun mīli savu ķermeni! Un pirmo jostas nēsāšanas noteikti vispirms konsultējies ar savu ārstu!


 

Nesenie raksti

Par sievietes intīmo veselību arī šeit:

  • Facebook Basic Square
bottom of page