top of page

Sievietes cikls un mēness cikls


Dabā visam ir savs cikls un ritmiskums – gadalaiki, diennakts cikli, mēness fāzes. Mums, sievietēm tieši tāpat kā dabai ir pašām savs cikls, kuru izprotot, cienot un man pat gribētos teikt, godinot, sievietei ir iespējams vairot un spēcināt visu savu sievišķo būtību un sūtību. Apzinoties sava ķermeņa ritmu un dzīvojot saskaņā ar to, mums ir iespēja izmainīt arī savas dzīves ritmu, radošo potenciālu un sievišķību. Menstruācijas ir skaistākā dabas dāvana sievietei katru mēnesi atjaunot un vairot savus spēkus un enerģiju. Menstruālais cikls ir dinamisks notikums mūsu ķermenī visas dzīves garumā. Un tajā ieklausoties, sieviete spēj izskaidrot visu, kas ar viņu notiek, nemeklējot atbildes uz mēnešreižu simptomiem kā uz baisas slimības pazīmēm. Diemžēl mūsdienās ļoti bieži mēnešreizes tiek uzskatītas par smagu nastu vai tiešām slimību, kas reizi mēnesī sakostiem zobiem un nicinājumu ir jāpārcieš. Sievietes ir ļoti tālu no sevis, neizprotot šīs dāvanas nozīmi, nīstot šo procesu ķermenī vai priecājoties, ja no tā izdevies izbēgt hormonālās kontracepcijas lietošanas vai grūtniecības dēļ. Bet noliegt un nīst savu ciklu, nozīmē noliegt savu sievišķību!

Senāk sievietes dzīvoja saskaņā ar dabu un sievietes cikls bija godāts un vērtēts kā maģisks, sakrāls un svēts process. Sievietēm menstruāciju laikā tika piedēvētas maģiskas spējas un mistisks spēks, ar kuru tās spēja mainīt notikumus savā dzīvē. Gan jau katra ir dzirdējusi stāstus par menstruāciju spējām burt, pieburt vai atburt, vai par to, ka sievietes menstruāciju laikā nedrīkst gatavot ēdienu, jo tādējādi tas tiek sabojāts. Tieši ar šādu iekšējo spēku un pārliecību sievietes godāja gan Mēness, gan savu ciklu. Sievietes menstruālais cikls ir vienāds ar Mēness ciklu, kas vidēji ir 28-29 dienas. Tieši tāpat kā četrām Mēness fāzēm, arī sievietes ciklam ir četri posmi un pilnīgi atšķirīga ietekme uz mūsu sajūtām. Kādreiz, sievietēm dzīvojot kopienās saskaņā ar dabu, cikls gāja ciešā saskaņā ar Mēness ritējumu, – sākoties Jaunam mēnesim, sākās mēnešreizes un ovulācija notika Pilnmēness laikā. Mūsdienu industrializācija diemžēl daļai sieviešu ir atstājusi savas pēdas šajā dabas likumsakarībā un sieviešu cikli mēdz būt gan īsāki, gan garāki, radot nobīdes sava un Mēness cikla ritmiskumā. Bet sievietei ir svētīgi šīs likumsakarības zināt, lai izprastu norises sevī un vairotu savu iekšējo spēku un potenciālu. Mēs vienā cikla laikā spējam būt tik dažādas, cik Mēness fāzes un tikpat dažādas, cik gadalaiki...

Pirmā nedēļa – mēnešreižu sākums – Jauns mēness – Ziemas enerģija

Sievišķā enerģija, asiņošana, attīrīšanās, atbrīvošanās, pagātnes notikumu atlaišana, enerģijas trūkums, atpūta un klausīšanās. Sieviete izjūt skumjas, kas slēptas zemapziņā. Sievietes ķermenis bija gatavojies grūtniecībai, taču, sākoties menstruācijām, ķermenis saprot, ka apaugļošanās nav notikusi, kā rezultātā sieviete izjūt plašu sajūtu gammu.

Pievērsies sev, savām vēlmēm, ne apkārtējo. Atpūties, lutini sevi, krāj spēkus. Tavs ķermenis brīnumaini attīrās. Zinātnieki apgalvo, ka tieši pateicoties mēnešreizēm, sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem, jo vīrietim daba nav paredzējusi reizi mēnesī attīrīties un “restartēt” organismu. Joprojām ir tautas, kurās sievietēm mēnešreižu laikā tieši šī iemesla dēļ aizliegts darboties virtuvē. Arī latviešu viedās sievietes mēnešreižu laikā negatavoja ģimenei maltīti. Sievietēm šajās dienās piemīt īpašas spējas un intuīcija. Ieklausies sevī. Varbūt tieši šajā periodā atnāk atbildes uz neskaidriem jautājumiem.

Dabā pavasaris atnāk tikai pēc ziemas. Tieši tāpat Tev jauna enerģija var atnākt tikai pēc mēnešreizēm. Jo vairāk spēka ziemā uzkrāsi, jo vairāk plauksi pavasarī un vasarā...

Sievietes cikls

Otrā nedēļa – Augošs mēness – Pavasara enerģija

Enerģija, loģiskums, racionalitāte. Intelektuālais pacēlums. Jauna emociju un jūtu pasaule.

Gluži kā modusies no ziemas miega, Tu atgriezies pasaulē, guvusi jaunas atklāsmes un izpratni, ko piedzīvoji pirmās nedēļas laikā. Pateicoties jauniem spēkiem, Tu vari tās ieviest un pielietot dzīvē. Jūti enerģijas pieplūdumu, „iznākšanu gaismā”, aizrautību un vitalitāti turpmākajā cikla periodā.

Trešā nedēļa – Pilnmēness – Vasaras enerģija

Ovulācija!

Seksualitāte, šarms, starojums, pārliecība par sevi, iekšējais spēks, pašapziņa, pašizpausme, radošums, auglība, kaislība, mirdzošs starojums.

Sapņo lielus sapņus, nospraud mērķus, svini savu seksualitāti un sievišķību. Tavs ķermenis ir atvērts jaunai dzīvībai. Svini dzīvi. Ņem no pasaules un dod tai pretī! Vienā vārdā sakot, - BAUDI!

Ceturtā nedēļa – Dilstošs mēness – Rudens enerģija

„Kas ir slikti, ir patiešām slikti” – saasināts jūtīgums emocionāli, fiziski un garīgi. Iekšupvērsta sievišķā enerģija, saikne ar zemapziņu, apslēptais tiek celts gaismā, spēcīgas iekšējās sajūtas, kas netiek izpaustas darbībā. Patiesības un augstas jūtības periods.

Uztver šo periodu kā vērtīgu un svētu dāvanu sievietei, lai apzinātos sevi, celtu pašizpratnes un apziņas līmeni, godātu savu ķermeni, dziedētu savu sievišķo būtību, atbrīvotos un ļautu, lai plūst sakrālā enerģija. Lielisks laiks apcerei un meditācijai. Izjūti tagadni, apzinies savu ķermeni un emocijas, lai apkārtējo pasauli spētu uztvert mierīgāk. Šo nedēļu sievietes bieži saprot ar saīsinājumu – PMS. Patiesībā tas ir mūsu paaugstinātais jūtīgums, intuīcija, apspiestās emocijas, kas izlaužas uz āru, jo tiek atklāti visi mūsu „skeleti skapī” un domas, kas iegūlušās dziļi zemapziņā. Šis ir sakrāls laiks, lai atzītu un izprastu emocijas, taču nekļūtu par tām!

Menstruālais cikls ir skaistākā dāvana, kas paver iespēju pašrealizācijai. Un tā pieejama vienīgi sievietēm. Dzīvo saskaņā ar savu ciklu, iemīli, cieni un pieņem to. Tikai tā mēs spējam būt patiešām sievietes!

Mīlestībā,

Zane
Comments


Nesenie raksti

Par sievietes intīmo veselību arī šeit:

  • Facebook Basic Square
bottom of page