top of page

Vaginālais vecums un maksts atrofija

Sievietes vecumu var iedalīt 3 veidos: pases, bioloģiskais un vizuālais, taču es vienmēr sievietēm uzsveru, ka ir arī vaginālais vecums. Un šis jēdziens “vaginālais vecums” ļoti precīzi var raksturot sievietes novecošanās gaitu. Maksts atrofija nenotiek vienā dienā, bet ir pakāpenisks un dabisks novecošanās process. Ar gadiem maksts zaudē savu tvirtumu, elastību un tonusu, kā rezultātā sieviete var piedzīvot simptomus, kurus, iespējams, līdz tam nav piedzīvojusi.


Maksts atrofija un vaginālais vecums

 

Visbiežākās maksts atrofijas pazīmes ir maksts sausums, slodzes urīna nesaturēšana, urīnceļu infekcijas, maksts sieniņu noslīdējums, vājas vai nepatīkamas sajūtas dzimumakta laikā. Sievietēm šo simptomu dēļ bieži ir sajūta, ka pilnvērtīga seksuālā dzīve ir beigusies. Taču tā nebūt nav!


Šeit man gribas paturpināt iepriekšējo rakstu par estrogēna būtisko nozīmi sievietes ķermenī. Estrogēns ir hormons, kurš ļoti lielā mērā ir noteicošais vaginālā vecuma faktors. Ar gadiem, kad olnīcas pārtrauc savu darbību, tas strauji samazinās un šim tempam līdzi samazinās arī maksts tonuss. Tāpēc ir 2 primārās lietas, kas sievietei būtu jāievēro:

 

  1. Regulāri iegurņa pamatnes muskulatūras vingrojumi, kas stiprina iegurņa pamatnes muskulatūru, uzlabo iegurņa apasiņotību un palīdz novērst simptomus. Ieteicams tos pildīt pareizi un pēc speciālista rekomendācijām, kas novērtē kopējo ķermeņa funkcionālo stāvokli. Google lapā atrasti vingrojumi, kas liek neskaitāmas reizes dienā sasprindzināt tikai starpenes muskulatūru noteikti nebūs pareizākais padoms.

  2. Hormonālā līdzsvara kontrole un regulēšana. Un tāpat kā iepriekšējā rakstā, arī šeit es nedomāju sintētisko hormonu lietošanu, bet bioidentisku hormonu terapiju. Pienāk brīdis sievietes dzīvē, kad estrogēna uzņemšana arī transvagināli ir ļoti nepieciešama. Un šiem preperātiem jākļūst par sievietes kosmētikas maciņa neatņemamu sastāvdaļu uz visu atlikušo dzīvi. Vaginālās svecītes vai krēmi spēj ievērojami uzlabot maksts tonusu. Par šiem medikamentiem un to lietošanas biežumu jājautā savam ārstam.

 

Tāpat maksts tonusa uzlabošanai Latvijā ir pieejamas dažādas lāzerprocedūras. Mans viedoklis par šīm procedūrām nav ne pozitīvs, ne negatīvs. Tā ir katras sievietes izvēle. Taču ir būtiski saprast, ka nevienu muskuli ilgtermiņā nav iespējams uzturēt veselīgā tonusā  bez fiziskajām aktivitātēm, izmantojot tikai dažādas stimulējošas ierīces. Arī skaistumkopšanas jomā pielietotās lāzerprocedūras nav ar ilgtermiņa efektu. Tas nozīmē to, ka arī iegurnī uzlabojumus ilgtermiņā iespējams panākt tikai tad, ja uz šo novecošanās procesu raugāmies kā uz fizioloģisku kopumu gan iekšēji, gan ārēji.


Cieni gan savus gadus, gan savu ķermeni un nepieciešamības gadījumā konsultējies ar ārstu par hormonālā līdzsvara pārbaudi un sakārtošanu! Vaginālais vecums un maksts atrofija skar ikvienu sievieti.


Mīlestībā,

Zane

 

コメント


Nesenie raksti

Par sievietes intīmo veselību arī šeit:

  • Facebook Basic Square
bottom of page